previous pauseresume next

نصب و راه اندازی دستگاه ماموگرافی دیجیتال

روز سه شنبه ۱۵مهرماه همزمان با پویش ملی پیشگیری و تشخیص زود هنگام سرطان پستان ( ۹ مهر ماه  لغایت ۹ آبان ماه ) دستگاه ماموگرافی دیجیتال مدل MAMMOMAT FUSION ساخت شرکت SEMENSE در این بیمارستان نصب و راه اندازی گردید.

مركز تصويربرداري بيمارستان سیدالشهداء(ع) افتخار دارد با استفاده از دستگاه ماموگرافي دیجیتال زيمنس با قابلیت انجام ماموگرافی دوطرفه ، ماموگرافی لوکال و ماموگرافی با قابلیت  بزرگنمایی،  در جهت ارتقا سطح خدمت رساني به بانوان محترم گام موثری بردارد. انجام ماموگرافي در اين مركز به صورت كاملا بدون  درد انجام ميگيرد و ميزان دز دريافتي مراجعين محترم با  استفاده از تكنولوژي prime   شركت زيمنس به ميزان ۳۰ درصد كاهش مي یابد .

لازم به ذکر است ، این دستگاه  قابليت ارتقاء انجام بيوپسي تحت هدايت ماموگرافي به صورت
 core needle
 بيوپسي را نیز دارا می باشد .

یکی از مهمترین و موثرترین راه های تشخیص سرطان سینه به خصوص در مراحل اولیه بیماری انجام ماموگرافی است و یکی از موثرترین راه های مبارزه با این بیماری تشخیص آن در مراحل اولیه پیدایش سرطان می باشد  .

ماموگرافی انجام یک رادیوگرافی از نسج نرم پستان می باشد که عمدتا به منظور شناسایی و تشخیص سرطان پستان و نیز به منظور ارزیابی توده های قابل لمس و ضایعات غیر قابل لمس پستان مورد استفاده قرار می گیرد .