previous pauseresume next

هدفون Zik Sport را با حسگر ضربان قلب و گام‌شمار

 شاید هدفون Zik 2.0 ساخت Parrot انتخاب مناسبی برای گوش‌دادن به موسیقی هنگام ورزش‌کردن نباشد؛ ولی این شرکت محصول جدید Zik Sport را با خود به CES 2015 آورده است.
به گزارش  از زومیت ، این هدفون جدید طوری طراحی شده که کاملاً درون گوش قرار می‌گیرد؛ با این حال شرکت Parrot موفق شده است تا ۸ میکروفون را در آن تعبیه کند. ۶ میکروفون برای از بین بردن نویز و ۲ میکروفون هم برای تماس‌های صوتی همچنین سنسور ضربان قلب، گام‌شمار و یک باتری که تا ۵ ساعت در شرایطی که از تمام قابلیت‌های این هدفون استفاده کنید، ماندگاری شارژ دارد نیز در این هدفون جای گرفته‌اند.

این هدفون از پلاستیک ساخته شده و یک لایه کرومی نیز دارد. وزن این هدفون ۷۵ گرم است. هدفون زیک اسپورت از ۵ قسمت ساخته شده است؛ قسمت بالایی، دو باکس سیاه و گوشی‌هایی که طوری طراحی شده‌اند که به راحتی در گوش شما قرار می‌گیرند و شاید همین گوشی‌های متفاوت، کلیدی‌ترین نکته این مدل هدفون باشند.

همراه این هدفون‌ها یک اَپ نرم‌افزاری ارائه می‌شود که نه تنها قابلیت کم و زیاد کردن میزان حذف نویز را به شما می‌دهد، بلکه ضربان قلب شما، سرعت دویدن و حتی نکات ریزتری مانند  نوسان عمودی (که هرچه کمتر باشد بهتر است) و تشخیص قدم‌هایی که با پای راست یا چپ برداشته شده‌اند نیز توسط این اَپ کنترل می‌شوند. خوشبختانه قابلیت به اشتراک‌گذاری اطلاعات مربوط به سلامتی این هدفون با سایر اَپ‌های ورزشی و سلامتی وجود دارد؛ ولی اطلاعات دقیق‌تری از این موضوع در آینده‌ی نزدیک توسط Parrot ارائه خواهد شد.

تنها چیزی که باقی می‌ماند، قیمت و زمان عرضه هدفون Zic Sport است که هنوز اعلام نشده و باید منتظر بمانیم تا ببینیم  Parrot چه قیمتی برای این هدفون در نظر می‌گیرد.